Kategorie blog
Chmura tagów
Reklama
Blog Ekologiczny "Trzy Marchewki"
Alce Nero Baby - pokolenie świadome ekologii

Rozszerzenie diety niemowląt powinno odbywać się ostrożnie i po konsultacji z pediatrą. Wprowadzenie pokarmów należy podawać powoli i etapami, zaczynając od owoców lub warzyw i zbóż. Wybór produktów ekologicznych to gwarancja absolutnego bezpieczeństwa zdrowego odżywiania dla dziecka i dla całej rodziny. Dbając o ich brzuszki od początku wybierając produkty najwyższej jakości.

Produkty Alce Nero dla dzieci są opracowane w taki sposób, aby skład nie budził żadnych wątpliwości - prosty, ekologiczny, bez sztucznych dodatków i konserwantów, bez GMO, 100% bio.

Aby zapewnić start w zdrową, ekologiczną przyszłość, Alce Nero oferuje najmłodszym specjalnie opracowaną, wyjątkową serię dla dzieci od ich czwartego miesiąca życia. Produkty Alce Nero Baby zostały stworzone na bazie tradycyjnych receptur, wytwarzanych w 100% z włoskich, ekologicznych składników. Owoce, warzywa i zboża wykorzystywane do produktów Alce Nero Baby pochodzą z certyfikowanych, ekologicznych upraw od zaprzyjaźnionych rolników.

Przeciery owocowe.

Przeciery owocowe dla dzieci wytwarzane są wyłącznie z ekologicznych, włoskich składników. Wykorzystywane są owoce z sadów, które znajdują się w najbardziej słonecznych rejonach Włoch. Ekologiczne owoce zbierane są ręcznie, na odpowiednim poziomie dojrzałości i przetworzone na świeżo. W sadach ekologicznych każde drzewo ma więcej miejsca na wzrost i dojrzewanie owoców. Świeże owoce są myte, siekane, a następnie gotowane w celu uzyskania końcowego puree. Ostatecznie zapakowane słoiki poddaje się procesowi pasteryzacji w temperaturze około 100° C, aby zapewnić stabilność w czasie przechowywania.

Skład przecierów owocowych jest bardzo prosty. W każdym słoiku zachowano świeży i naturalny smak owoców. Pozbawione są wszelkich sztucznych dodatków, barwników i konserwantów oraz skrobi ziemniaczanej i dodatkowych cukrów. Pyszny i słodki smak to zasługa wyjątkowych, ekologicznych owoców. Przeciery są w 100% bezpieczne. Produkty Alce Nero Baby są przygotowywane w dedykowanym zakładzie do produkcji żywności dla dzieci. Producent posiada odpowiednie certyfikaty oraz spełnia wszelkie wymogi przepisów dotyczących produkcji ekologicznej żywności dla najmłodszych.

4 miesiąc, przecier jabłkowy Bio, 140 g

Przecier jabłkowySkładniki:
przecier z jabłek* (97%), skoncentrowany sok jabłkowy* (3%), przeciwutleniacz: kwas askorbinowy (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 58 kcal/244 kJ,
tłuszcz - 0,1 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 13,0 g w tym cukier - 11,0 g,
błonnik - 2,0 g,
białko - 0,3 g,
sól - 0,05 g.

 

4 miesiąc, przecier gruszkowy Bio, 140 g

Przecier gruszkowySkładniki:
przecier z gruszek* (95%), skoncentrowany sok gruszkowy* (5%), przeciwutleniacz: kwas askorbinowy (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 69 kcal/290 kJ,
tłuszcz - 0,1 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 15,0 g w tym cukier - 12,0 g,
błonnik - 3,0 g,
białko - 0,4 g,
sól - 0,05 g.

 

4 miesiąc, przecier śliwkowo-jabłkowy Bio, 140 g

Przecier śliwkowo-jabłkowySkładniki:
przecier ze śliwek* (80%), przecier z jabłek (14%),  skoncentrowany sok jabłkowy* (3%), skrobia ryżowa, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 62 kcal/260 kJ,
tłuszcz - 0,1 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 14,0 g w tym cukier - 12,0 g,
błonnik - 1,5 g,
białko - 0,5 g,
sól - 0,05 g.

 

4 miesiąc, przecier owocowy mix Bio, 140 g

Przecier owocowySkładniki:
przecier z owoców (93%) [jabłko* (62%), gruszka* (25%), morela* (6%),  skoncentrowany sok gruszkowy* (7%)], przeciwutleniacz: kwas askorbinowy (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 68 kcal/286 kJ,
tłuszcz - 0,2 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 15,0 g w tym cukier - 13,0 g,
błonnik - 2,0 g,
białko - 0,4 g,
sól - 0,05 g.

 

Przeciery warzywne.

Przeciery warzywne wytwarzane są z najwyższej jakości ekologicznych włoskich warzyw uprawianych na polach a nie w szklarniach. Wszystkie warzywa wchodzące w skład tych produktów pochodzą od zaprzyjaźnionych dostawców. Rośliny strączkowe moczy się, a następnie dodaje do już pociętych i umytych warzyw. Całość jest rozdrabniana tak, aby skórki z roślin strączkowych były jak najdelikatniejsze. Po zapakowaniu słoiki są poddawane ostatecznej sterylizacji w temperaturze około 121° C, co gwarantuje ich stabilność w miarę upływu czasu. 
Wszystkie przeciery warzywne przygotowywane są w specjalnym zakładzie, który spełnia wszystkie wymagania jakościowe do produkcji żywności dla dzieci.

Przecier warzywny jest o niskiej zawartości sodu a przepis jest tak skomponowany, aby pozostawić niezmieniony smak roślin strączkowych i pozwala dzieciom odżywiać się bez użycia środków aromatyzujących, skrobi, barwników, konserwantów i dodatku oleju.

6 miesiąc, przecier warzywny Bio, 140 g

Przecier warzywnySkładniki:
rośliny strączkowe* (45%) [groszek* (45%), fasolka szparagowa* (17%), ciecierzyca* (8%)], woda z gotowania warzyw,  warzywa* (23%) [cukinia* (10%), ziemniak* (8%), dynia (5%)], sok cytrynowy* (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 42 kcal/192 kJ,
tłuszcz - 0,5 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 5,5 g w tym cukier - 13,0 g,
błonnik - 1,3 g,
białko - 1,1 g,
sól - 0,05 g.

 

Kaszki.

Główne składniki kaszek Alce Nero Baby pochodzą od rolników z najlepszych, włoskich regionów. Orkisz wykorzystywany w kaszkach orkiszowych wyróżnia się spośród innych odmian pszenicy długimi ziarnami i słodkim smakiem. Ryż pochodzi z regionu Piemont i stanowi idealny surowiec wykorzystywany do kaszek bezglutenowych. Do kaszek semolinowych, używa się specjalnej odmiany pszenicy zwanej Senatore Cappeli, będącej szczególnie odporną na suszę. Wśród włoskich rolników ta odmiana pszenicy uznawana jest za królową włoskich durum.

4 miesiąc, kaszka ryżowa bezglutenowa z witaminą B1 Bio, 250 g

Kaszka ryżowaSkładniki:
mąka ryżowa pełnoziarnista*, witamina B1 (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 380 kcal/1614 kJ,
tłuszcz - 1,0 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 85,0 g w tym cukier - 0,3 g,
białko - 7,9 g,
sól - 0,09 g.
Sposób przygotowania:
zagotować wodę lub mleko. Na każde 50 ml płynu wsypać 1 łyżkę (5 gram) kaszki, mieszać do uzyskania pożądanej konsystencji, ostudzić do temperatury odpowiedniej do jedzenia.

 

6 miesiąc, kaszka orkiszowa z witaminą B1 Bio, 250 g

Kaszka orkiszowaSkładniki:
mąka orkiszowa*, witamina B1 (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 377 kcal/1583 kJ,
tłuszcz - 2,6 g w tym nasycone - 0,0 g,
węglowodany - 71,0 g w tym cukier - 0,9 g,
błonnik - 4,1 g,
białko - 15,0 g,
sól - 0,12 g.
Sposób przygotowania:
zagotować wodę lub mleko. Na każde 50 ml płynu wsypać 1 łyżkę (5 gram) kaszki, mieszać do uzyskania pożądanej konsystencji, ostudzić do temperatury odpowiedniej do jedzenia.

 

6 miesiąc, kaszka semolinowa z witaminą B1 Bio, 250 g

Kaszka semolinowaSkładniki:
mąka z pszenicy Senatore Cappeli*, witamina B1 (*certyfikowany składnik ekologiczny).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 373 kcal/1580 kJ,
tłuszcz - 1,9 g w tym nasycone - 0,5 g,
węglowodany - 74,0 g w tym cukier - 1,8 g,
błonnik - 2,9 g,
białko - 14,0 g,
sól - 0,4 g.
Sposób przygotowania:
zagotować wodę lub mleko. Na każde 50 ml płynu wsypać 1 łyżkę (5 gram) kaszki, mieszać do uzyskania pożądanej konsystencji, ostudzić do temperatury odpowiedniej do jedzenia.

 

Wyjątkowa oliwa z oliwek i ciastka.

Oliwa z oliwek tłoczona na zimno o niskiej kwasowości produkowana jest przez zaprzyjaźnionych producentów, z którymi firma współpracuje od wielu lat z rodzimych odmian organicznych. Oliwki (odmiana Ogliarola Barese i Coratina) wykorzystywane do produkcji oliwy dla dzieci dojrzewają w rejonie Bitonto w Apulii. Oliwki te są bardziej odporne na niekorzystne warunki klimatyczne i chwasty oraz charakteryzuje się delikatnym smakiem, odpowiednim nawet dla najmłodszych. Oliwa posiada charakterystyczny, lekki i owocowy smak. Jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, karmiących matek i niemowląt. Warto spróbować oliwy, jako przyprawy do potraw.

Głównym składnikiem ciasteczek jest orkisz uprawiany w środkowej części Włoch w systemie gospodarstwa ekologicznego. Jest on szczególnie odporny na niskie temperatury przez co nadaje się do uprawy w obszarach o wysokim wzniesieniu i niskich górach (1000-1200 m n.p.m.). Zgodnie z przepisami ekologicznymi, orkisz jest włączony do płodozmianu, zazwyczaj po roślinach strączkowych, w celu wykorzystania resztkowej żyzności gleby. Włoski orkisz użyty w produktach Alce Nero należy do rodzaju triticum dicoccum. Ziarnista mają powłokę, która naturalnie chroni ją przed owadami i grzybami. Orkisz, jako roślina, posiada długą łodygę (powyżej jednego metra), przez co w naturalny sposób chwasty pozbawione są światła. Korzenie ma tak długie, że pozwalają sięgnąć do warstw gleby bogatej w minerały. Ziarno to zboże, które jest szczególnie odpowiednie do uprawy w nieproduktywnych obszarach wiejskich na zboczach. Ciasteczka są słodzone wyłącznie syropem ryżowym i ekstraktem z jęczmienia. W ten sposób producent nie chce, aby dzieci przyzwyczajały się do zbyt słodkich smaków. Przed podaniem dziecku można rozpuścić ciastka w mleku lub innym napoju.

Oliwa z oliwek extra virgin dla dzieci Bio, 250 ml

Oliwa z oliwek extra virgin dla dzieciSkładniki:
oliwa z oliwek extra virgin*.
*Certyfikowany składnik ekologiczny.
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 824 kcal/3389 kJ,
tłuszcz - 91,6 g w tym kwasy tłuszczowe:
- nasycone - 14,1 g,
- jednonienasycone - 68,3 g,
- wielonienasycone - 9,2 g,
węglowodany - 0,0 g w tym cukry - 0,0 g,
białko - 0,0 g,
sól - 0,0 g.

 

Ciastka orkiszowe z witaminą B1 dla dzieci Bio, 250 g

Ciastka orkiszoweLata doświadczeń w rolnictwie ekologicznym oraz w rozwoju delikatnych procesów przetwarzania pozwalają producentowi uzyskać ciasteczka, które odżywiają Twoje dziecko, zapoznając je ze smakiem zbóż.
Składniki:
mąka orkiszowa 58%*, koncentrat soku jabłkowego*, oliwa z oliwek extra virgin*, olej słonecznikowy*, syrop ryżowy*, mąka pszenna*, pasteryzowane mleko świeże*, ekstrakt słodu jęczmiennego*, substancje spulchniające (węglan amonu, węglan sodu)*, witamina B1.
*Certyfikowany składnik ekologiczny.
Produkt może zawierać jaja, soję oraz orzechy (migdały, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie).
Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna - 1962 kJ/467 kcal,
tłuszcz - 17,0 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 2,3 g,
węglowodany - 68,0 g w tym cukry - 20,0 g,
białko - 9,3 g,
sól - 0,12 g,
witamina B1- 0,5 g.

Alce Nero Baby

Produkty „Alce Nero Baby” i „Alce Nero" (dostępne w naszym sklepie).

Przedstawione informacje pochodzą z oficjalnych materiałów producenta Alce Nero.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl